parallax background

CEIDG niebawem zniknie…

Whaling – CEO na celowniku hackera.
26 maja 2021
Data Leaking – czy informatyczny „wyciek danych”
21 lipca 2021
 

W wyniku znacznego wzrostu zainteresowania e-usługami będącego następstwem pandemii, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii modernizuje portale państwowe. Nastąpi koncentracja możliwości załatwiania spraw urzędowych na portalu biznes.gov.pl, portal ten stanie się najważniejszym portalem dla przedsiębiorców.

Do dnia 1 lipca zniknąć ma Centralna Ewidencja Informacji o Działalności Gospodarczej czyli CEIDG. Portal ten zostanie „wchłonięty” przez biznes.gov.pl. W lipcu przedsiębiorcy działający na warunkach jednoosobowej działalności gospodarczej, będą posiadać w tym portalu konto oraz dostęp do wszystkich informacji ich interesujących. W dniu dzisiejszym oba portale działają równocześnie. Obecnie możemy zarejestrować naszą działalność zarówno przez CEIDG jak i przez biznes.gov.pl.

To na biznes.gov.pl będziemy mogli sprawdzić status naszej działalności czy kody PKD z nią powiązane. Aby to zrobić musimy posiadać konto, do którego utworzenia konieczne będzie posiadanie profilu zaufanego.

 
 

CEIDG było również cennym narzędziem do wyszukiwania przedsiębiorstw i tutaj następuje kolejna zmiana , gdyż od października powstać ma nowa ujednolicona przeglądarka, gdzie znajdziemy zarówno jednoosobowe działalności gospodarcze jak i spółki. Oczywiście w myśl ułatwienia życia przedsiębiorcom, będzie ona dostępna na portalu biznes.gov.pl.

Zmiany te skutkować będą zwiększeniem wygody przedsiębiorców, którzy nie będą musieli posiadać już dwóch kont na różnych portalach. Wszystkie interesujące ich sprawy będą mogli załatwić w jednym miejscu.

 
 

Chcesz być informowany o nowych artykułach? Zapisz się do newslettera.


    Yassin Al-Awir
    Yassin Al-Awir
    Prawnik w Kancelarii IT. Do jego zainteresowań należy prawo IT oraz prawo własności intelektualnej. Zapalony fan gór i muzyki alternatywnej.