Szkolenie Nowy Ład

 

Zmiany przepisów pod nazwą „Polski Ład” zaczęły obowiązywać od 1 stycznia 2022 r., przyniosły wiele zmian i zaskoczeń dla przedsiębiorców. Z materiałów informacyjnych można dowiedzieć się, że celem ustawodawcy było zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia oraz poprawa sytuacji najmniej zarabiających pracowników i przedsiębiorców. Większość rozwiązań ma jednak wyłącznie charakter fiskalny i niejednokrotnie trudno znaleźć racjonalne uzasadnienia dla ich wprowadzenia.

DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą lub chcesz zoptymalizować podatki swoim pracownikom. To szkolenie jest idealnie dla Ciebie!

DLACZEGO TO TAK WAŻNE?

Najwięcej obciążeń jak zwykle dotknie przedsiębiorców. Polski Ład to nie tylko zwiększona fiskalizacja. Wśród blisko 700 stron nowych przepisów znalazło się też kilka rozwiązań wspomagających innowacyjność w biznesie. Rozluźnieniu uległy wymogi korzystania z wielu ulg podatkowych, co może wspomóc rozwój wielu nowoczesnych przedsiębiorstw.

JAK WYGLĄDA SZKOLENIE?

Każde szkolenie to ok 2 godziny merytorycznej wiedzy i dyskusji. Szkolenie uzupełnione zostanie o szereg praktycznych przykładów i case study. Wspólnie z uczestnikami omówimy również indywidualne przypadki i dokonamy stosownych wyliczeń. Efektem będzie wspólne stworzenie pliku Q&A, który będzie mógłby wykorzystany w celach szkoleniowych.


Omawiane formy rozliczenia podatkowego

Podatek liniowy

Podatek ryczałtowy

Skala podatkowa

IP BOX

Nasi eksperci stworzyli szkolenie, które skupia się na najistotniejszych zmianach wprowadzonych przez Polski Ład. W toku szkolenia omówione zostaną zmiany, które najszybciej będą odczuwalne przez wszystkich przedsiębiorców*


  Omówione również zostaną

  • Składka Zdrowotna – nowy parapodatek dochodowy

  • Nowy próg podatkowy na skali podatkowej

  • Ulga dla klasy średniej

  • Kwota wolna od podatku

  • Case study

  • Zmiany w leasingu

  • Najem prywatny

  • Amortyzacja nieruchomości


   Dokonamy przeglądu nowych ulg podatkowych

   B+R

   Ulga na prototyp

   Estoński CIT

   Ulga na zwiększenie sprzedaży

   *Każde szkolenie możemy także dostosować do indywidualnych potrzeb klienta

   Szybki kontakt
   TEL: +48 531 155 145


    

   ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NASZYM SPECJALISTĄ


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesyłanym formularzu. Udzielenie zgody jest dobrowolne. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałem się z Polityką Prywatności Kancelaria IT, w szczególności wiem jakie prawa przysługują mojej osobie w związku z przetwarzaniem danych osobowych.