Szkolenie Nowy Ład

DLA KOGO?

OFERTA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

- prowadzisz JDG?
- chcesz pomóc zoptymalizować podatki swoim pracownikom?

TO SZKOLENIE JEST DLA CIEBIE!

Zmiany przepisów pod nazwą „Polski Ład” zaczęły obowiązywać od 1 stycznia 2022 r., przyniosły wiele zmian i zaskoczeń dla przedsiębiorców.

Z materiałów informacyjnych można dowiedzieć się, że celem ustawodawcy było zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia oraz poprawa sytuacji najmniej zarabiających pracowników i przedsiębiorców.

Większość rozwiązań ma jednak wyłącznie charakter fiskalny i niejednokrotnie trudno znaleźć racjonalne uzasadnienia dla ich wprowadzenia. Najwięcej obciążeń jak zwykle dotknie przedsiębiorców.

Polski Ład to nie tylko zwiększona fiskalizacja. Wśród blisko 700 stron nowych przepisów znalazło się też kilka rozwiązań wspomagających innowacyjność w biznesie. Rozluźnieniu uległy wymogi korzystania z wielu ulg podatkowych, co może wspomóc rozwój wielu nowoczesnych przedsiębiorstw.


Nasi eksperci stworzyli szkolenie, które skupia się na najistotniejszych zmianach wprowadzonych przez Polski Ład. W toku szkolenia omówione zostaną zmiany, które najszybciej będą odczuwalne przez wszystkich przedsiębiorców*


1. Składka Zdrowotna – nowy parapodatek dochodowy;

2. Formy rozliczenia podatkowego;

 
  • Podatek liniowy
  • Podatek ryczałtowy
  • Skala podatkowa
  • IP BOX
 

3. Nowy próg podatkowy na skali podatkowej;

4. Ulga dla klasy średniej;

5. Kwota wolna od podatku;

6. Case study;

7. Zmiany w leasingu;

8. Najem prywatny;

9. Amortyzacja nieruchomości;

10. Przegląd nowych ulg podatkowych

 
  • B+R
  • Ulga na prototyp
  • Estoński CIT
  • Ulga na zwiększenie sprzedaży
 

Każde szkolenie to ok 2 godziny merytorycznej wiedzy i dyskusji.

Szkolenie uzupełnione zostanie o szereg praktycznych przykładów i case study. Wspólnie z uczestnikami omówimy również indywidualne przypadki i dokonamy stosownych wyliczeń. Efektem będzie wspólne stworzenie pliku Q&A, który będzie mógłby wykorzystany w celach szkoleniowych.

*Każde szkolenie możemy także dostosować do indywidualnych potrzeb klienta;


Szybki kontakt

TEL: +48 531 155 145 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NASZYM SPECJALISTĄ


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesyłanym formularzu. Udzielenie zgody jest dobrowolne. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i Polityką Prywatności Kancelaria IT, w szczególności wiem jakie prawa przysługują mojej osobie w związku z przetwarzaniem danych osobowych.