Blog

31 grudnia 2022

Nowy rok vs. nowelizacje, czyli jak stawić czoła zmieniającym się przepisom w 2023 r.

Koniec roku to czas podsumowań. Jest to moment, w którym na chwile zwalniamy, po to, aby dokonać rozrachunku zadań, które udało nam się realizować. Pojawiają się nowe plany i cele. Dlatego w dzisiejszym poście zapraszamy Was do zapoznania się z naszym podsumowaniem. Ale spokojnie, podsumowanie dotyczy zmian przepisów, jakie czekają na nas tuż za rogiem.
19 grudnia 2022

Umowa z Wykonawcą w branży IT

Planujesz rozszerzyć swoją działalność i wejść na nowe rynki? Chcesz, aby Twoja marka stała się rozpoznawalna nie tylko w kraju, ale także w Europie, czy na świecie?
13 grudnia 2022

Ekspansja na rynek azjatycki, czyli jak chronić swoją markę

Wizja ekspansji na rynek azjatycki to niewątpliwie kusząca perspektywa w zakresie rozwoju swojej działalności. Planując rozpoczęcie działalności na terenie Azji pamiętaj
27 października 2022

Akt o usługach cyfrowych nową konstytucją internetowych usług.

Coraz głośniej słyszeć możemy o wejściu w życie projektu rozporządzenia unijnego nazwanego Digital Services Act (DSA), czyli aktu o usługach cyfrowych.
13 czerwca 2022

Tajemnicza dyrektywa Omnibus, czyli o nadchodzącej rewolucji. 5 najważniejszych zmian.

Czy zmiany jakie niesie ze sobą Omnibus sprawią, że stanie się on takim samym postrachem przedsiębiorców jakim w 2018 r. było RODO? A może po prostu strach ma wielkie oczy i wszystko co nowe z zasady musi przerażać?
23 lutego 2022

Rejestracja znaku towarowego nie wystarczy, aby mieć do niego pełne prawa…

Jeżeli tylko zleciłeś zaprojektowanie swojego firmowego logo innej osobie (grafikowi, agencji itd.), to rejestracja znaku towarowego nie wystarczy, aby uzyskać do niego pełnię praw.
25 stycznia 2022

Co IT i prawo autorskie ma ze sobą wspólnego, czyli prawnoautorskie ABC

Zacznijmy od małej zabawy. Zadam ci jedno pytanie, skup się jednak, masz tylko 3 sekundy na odpowiedź. Jakie pierwsze skojarzenie przychodzi Ci do głowy, kiedy myślisz o prawach autorskich? Nie chcę abyś długo się zastanawiał. Pamiętaj masz tylko 3 sekundy. Czas start.
6 grudnia 2021

Sztuka kontraktowania – czyli umowa B2B z podmiotem zagranicznym

Jesteś programistą prowadzącym działalność gospodarczą w Polsce, który rozważa podjęcie współpracy z firmą zagraniczną? Zastanawiasz się na co zwrócić uwagę decydując się na taką współpracę? I wreszcie co powinno znaleźć się w umowie B2B z podmiotem zagranicznym?
21 lipca 2021

Data Leaking – czy informatyczny „wyciek danych”

Z roku na rok rośnie liczba wycieków danych, o których często słyszymy we wszelkiego rodzaju mediach. Wraz ze wzrostem liczby takich incydentów, rośnie także świadomość konsumentów tego zjawiska. Wyciek danych osobowych w firmie jest bardzo poważnym problemem
10 czerwca 2021

CEIDG niebawem zniknie…

W wyniku znacznego wzrostu zainteresowania e-usługami będącego następstwem pandemii, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii modernizuje portale państwowe. Nastąpi koncentracja możliwości załatwiania spraw urzędowych na portalu biznes.gov.pl, portal ten stanie się najważniejszym portalem dla przedsiębiorców.

Klauzula

Niniejszym informujemy, że treść publikacji na stronie kancelaria-it.pl ma charakter informacyjny i nie stanowi porady prawnej. Kancelaria Prawna IT nie ponosi odpowiedzialności za zastosowanie prezentowanych treści w konkretnej sytuacji faktycznej i prawnej. Każda sytuacja jest indywidualna dlatego zapraszamy do współpracy w formie konsultacji. Nasze publikacje są efektem naszej pracy o charakterze twórczym, przypominamy, że podlegają ochronie wynikającej z przepisów prawa autorskiego.