Blog

25 września 2023

Konstytucja Internetu, czyli Akt o usługach cyfrowych

Akt o usługach cyfrowych bez wątpienia zmieni dotychczasowe funkcjonowanie Internetu. Wprowadzi szereg nowych obowiązków, do których przedsiębiorcy zobowiązani będą dostosować swoją działalność. Nie bez powodu ranga tego rozporządzenia porównywana jest z RODO. Jednego możemy być pewni nadchodzą zmiany!
30 lipca 2023

Systemy ERP dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą (HIS, RIS, LIS, PACS). O co zadbać? Jakich błędów unikać?

Informatyzacja wymogła na instytucja publicznych w tym podmiotach leczniczych wdrażanie coraz to nowych systemów IT. Jednocześnie wzrosła ilość europejskich i krajowych regulacji z zakresu cyberbezpieczeństwa i ochrony danych. Jednym z najistotniejszych zagadnień w świecie cyfrowym stała się ochrona danych osobowych, a zwłaszcza danych szczególnych kategorii (tzw. danych wrażliwych), dlatego chcemy zwrócić Państwa uwagę na obowiązki w kontekście systemów IT dla podmiotów medycznych.
28 marca 2023

Umowa B2B bez tajemnic, czyli dowiedz się co w umowach piszczy

Planujesz podjęcie współpracy z nowym kontrahentem? Dostałeś draft umowy i nie jesteś pewien, czy zabezpiecza on Twoje interesy jako Wykonawcy? Złota zasada kontraktowania brzmi lepiej zapobiegać niż leczyć! Zachęcamy Cię, aby przed podpisaniem umowy, dobrze zapoznać się z jej treścią. Jeśli jakiś zapis budzi Twoje wątpliwości pamiętaj, że możesz negocjować jego treść.
28 lutego 2023

Poradnik Influencera, sprawdź czy Twoje oznaczanie reklam jest perfekcyjne!

Z nowym rokiem powraca temat prawidłowego oznaczenia treści reklamowych w mediach społecznościowych. Pod koniec zeszłego roku, problem „kryptoreklamy” w mediach społecznościowych został poruszony przez Prezesa UOKIK.
31 grudnia 2022

Nowy rok vs. nowelizacje, czyli jak stawić czoła zmieniającym się przepisom w 2023 r.

Koniec roku to czas podsumowań. Jest to moment, w którym na chwile zwalniamy, po to, aby dokonać rozrachunku zadań, które udało nam się realizować. Pojawiają się nowe plany i cele. Dlatego w dzisiejszym poście zapraszamy Was do zapoznania się z naszym podsumowaniem. Ale spokojnie, podsumowanie dotyczy zmian przepisów, jakie czekają na nas tuż za rogiem.
19 grudnia 2022

Umowa z Wykonawcą w branży IT

Planujesz rozszerzyć swoją działalność i wejść na nowe rynki? Chcesz, aby Twoja marka stała się rozpoznawalna nie tylko w kraju, ale także w Europie, czy na świecie?
13 grudnia 2022

Ekspansja na rynek azjatycki, czyli jak chronić swoją markę

Wizja ekspansji na rynek azjatycki to niewątpliwie kusząca perspektywa w zakresie rozwoju swojej działalności. Planując rozpoczęcie działalności na terenie Azji pamiętaj
27 października 2022

Akt o usługach cyfrowych nową konstytucją internetowych usług.

Coraz głośniej słyszeć możemy o wejściu w życie projektu rozporządzenia unijnego nazwanego Digital Services Act (DSA), czyli aktu o usługach cyfrowych.
13 czerwca 2022

Tajemnicza dyrektywa Omnibus, czyli o nadchodzącej rewolucji. 5 najważniejszych zmian.

Czy zmiany jakie niesie ze sobą Omnibus sprawią, że stanie się on takim samym postrachem przedsiębiorców jakim w 2018 r. było RODO? A może po prostu strach ma wielkie oczy i wszystko co nowe z zasady musi przerażać?
23 lutego 2022

Rejestracja znaku towarowego nie wystarczy, aby mieć do niego pełne prawa…

Jeżeli tylko zleciłeś zaprojektowanie swojego firmowego logo innej osobie (grafikowi, agencji itd.), to rejestracja znaku towarowego nie wystarczy, aby uzyskać do niego pełnię praw.

Klauzula

Niniejszym informujemy, że treść publikacji na stronie kancelaria-it.pl ma charakter informacyjny i nie stanowi porady prawnej. Kancelaria Prawna IT nie ponosi odpowiedzialności za zastosowanie prezentowanych treści w konkretnej sytuacji faktycznej i prawnej. Każda sytuacja jest indywidualna dlatego zapraszamy do współpracy w formie konsultacji. Nasze publikacje są efektem naszej pracy o charakterze twórczym, przypominamy, że podlegają ochronie wynikającej z przepisów prawa autorskiego.